Filistin İçin Basın Açıklaması

Filistin İçin Basın Açıklaması

Filistin İçin Basın Açıklaması

Rahmân ve Rahîm olan Allah Celle Celaluhu’nün adıyla…

Kıymetli Alperenler,
Aziz Milletimiz,
Ve Basınımızın Güzide Temsilcileri:

Gün geçmiyor ki zalim ile mazlum arasındaki fark bir kez daha ortaya çıkmayadursun!

Ve yine zaman göstermiştir ki: Cennet ucuz değil, Cehennem lüzumsuz değildir!

Eli kanlı terörist İsrail’in işgal güçleri; tarihte olduğu gibi yine biz Müslümanların en hassas olduğu bir zaman diliminde, en yoğun manevi hissiyatların ve ilahî esintilerin yaşandığı mübârek Ramazan-ı Şerif’te kutsal mekanlarımızdan birisi olan Mescid-i Aksa’ya saldırmış olup namaz kılan cemaatteki nice Filistin’li kardeşlerimizi yaralamışlardır. Sinemizi yakıp kavuran bu olaylar örgüsü Gazze’de de devam etmiş olup nice sivillerin şehadeti ve yine yüzlerce kardeşimizin yaralanmasıyla devam etmiştir…

Fahr-i Kâinat Efendimiz bir hadis-i şerif’inde buyuruyorlar ki: “İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin. Bu ise imanın asgarî gereğidir.”

Bizler bugün burada imanın asgarî gerekliliği olarak Terörist İsrail’in kutsallarımıza saldırısının asla kabul edilemez olduğunu, zulmün olduğu yerde tarafsızlığın da namussuzluk olduğu haykırarak eli kanlı terörist İsrail’in işgal güçlerinin menfur saldırılarını lanetle tel’in ediyor ve hep bir ağızdan diyoruz ki:
Yıkılasın İsrail! Enkazını göreyim
Sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim!

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı olarak tüm İslam ülkelerine çağrımızdır: İsrail, Mescid-i Aksa’ya saldırılarına devam ettiği sürece ilişkiler askıya alınmalı, İslam ülkeleri İsrail’li diplomatları sınır dışı edip, kendi elçilerini geri çağırmalıdır. Tüm İslam ülkeleri siyonizme karşı birleşmeli ve artık güç kullanmak zorundadır!

Bu vesileyle;
Sonsuzluğun sahibine kavuşan Filistin’li kardeşlerimiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde İ’lâ-yı Kelimetullah mücadelesi vermiş ve vermekte olanları rahmet ve şükranla yâd ediyoruz. Rahmân ve Rahîm Allah ganî ganî rahmet eylesin. Siyonist işgal güclerini de kahr-u perişan eylesin!

ALLAH CELLE CELALUHU SABREDENLERLE BERABERDİR!

YAŞASIN ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ FİLİSTİN!